Badania maszyn kamerą termowizyjną


Badania termowizyjne maszyn to jedna z najbardziej skutecznych metod z obszaru diagnostyki urządzeń. Pozwalają wykryć te miejsca, w których zbyt wysoka temperatura w trakcie pracy może sygnalizować istniejące już usterki lub te, w których będzie ona przyczyniała się do powstania nieprawidłowości w przyszłości. Dzięki badaniu kamerą termowizyjną w prosty sposób możemy uniknąć naprawdę poważnych awarii urządzeń, których naprawa zwykle wiąże się nie tylko z przestojem w pracy, ale także wysokimi kosztami naprawy.
Przeprowadzenie badania termowizyjnego maszyn jest niezwykle istotne zwłaszcza w tych firmach, w których temperatura konkretnych podzespołów maszyn decyduje o właściwym przebiegu procesu produkcyjnego, a co za tym idzie także o jakości produktów. Należy też pamiętać, że regularnie przeprowadzane badania termowizyjne stanowią gwarancję bezpieczeństwa dla zdrowia i życia pracowników, zatrudnionych przy obsłudze maszyn.
Ta całkowicie bezinwazyjna technika umożliwia przeprowadzenie badania bez konieczności otwierania wnętrza maszyny. Wystarczy jedynie odpowiednia kamera, aby dokładnie i skutecznie ocenić pracę poszczególnych elementów urządzenia. Badanie termowizyjne doskonale wykrywa te miejsca, w których temperatura jest zbyt wysoka, co jest sygnałem rozwijającej się wewnątrz maszyny usterki. Szybka i precyzyjna reakcja pozwala naprawić maszynę bez ponoszenia wysokich kosztów, a także bez konieczności wstrzymywania jej pracy. Obraz z badania termowizyjnego wskazuje nam, która dokładnie część wymaga wymiany lub naprawy.
Podczas badania termowizyjnego możemy prześledzić pracę takich elementów, jak na przykład silnik, łożysko czy sprężarka. Badania kamerą termowizyjną, które są przeprowadzane okresowo, pozwalają utrzymać maszyny w optymalnej formie przez cały czas. Kluczowa jest tutaj regularność badań, dlatego tak ważne jest, by o nią dbać.
Niezwykle istotne jest, by badania termowizyjne były przeprowadzane przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Wybierając firmę, której zlecimy wykonanie badań termowizyjnych, postawmy na taką, która korzysta z nowoczesnego sprzętu, dodatkowo podnoszącego jakość i precyzję wykonywanych badań.

Badania maszyn kamerą termowizyjną i nie tylko: term-os.pl