Jak czyścić dywany?


Nie ma na świecie chyba wielu osób, które lubią swoje obowiązki domowe. Powodów jest wiele, są one niesamowicie czasochłonne, a przy tym często męczące. Oczywiście, niektóre z nich mogą być przyjemne, natomiast zdecydowana większość nie jest. Takim obowiązkiem, za którym trudno przepadać jest czyszczenie dywanów. Niestety, są one narażone na wielki brud zewsząd, zatem należy je regularnie czyścić. Czasami zajmuje to wiele czasu, a czasami nie wiemy, w jaki sposób się do tego zabrać. Jeszcze częściej brakuje pomysłów, jakimi środkami pozbyć się zgromadzonego brudu. Przyjrzyjmy się zatem kilku rodzajom domowych sposobów na czyszczenie dywanów.

Jak wiadomo, wyróżnia się wiele rodzajów dywanów. Są one tworzone z różnych materiałów, zatem do każdego należy podchodzić indywidualnie.
Pierwszą z możliwości jest wyczyszczenie go za pomocą octu. Należy zmieszać pół szklanki octu z połową szklanki najzwyklejszej wody. Wówczas otrzymany płyn posłuży do wyczyszczenia ewentualnych plam na naszym dywanie. Następnie pozostaje jedynie pozostawić dywan do wyschnięcia.

Kolejnym sposobem jest połączenie wody z sodą. Należy w tym celu zmieszać kilka kropli wody z łyżką sody. Otrzymany roztwór powinno się nałożyć na gąbkę i tą wcierać plamy na dywanie. Soda może także dobrze działać na plamy po kawie, winach czy innych płynach. Po tym jak dywan już wyschnie po takim czyszczeniu, należy raz go odkurzyć w celu wyeliminowania ewentualnych pozostałości.

Kolejnym, a wydaje się najbardziej klasycznym sposobem, jest połączenie wody z amoniakiem. Dwa litry wody powinno połączyć się z jednym kubkiem amoniaku. Roztwór należy delikatnie wcierać w powstałe plamy i zabrudzenia. Gdy dywan już wyschnie, lecz ślady wciąż będą zauważalne, należy spróbować po raz kolejny. Nie zawsze od razu plamy znikną.

Jak zatem widać, możliwości jest wiele. Istnieje jeszcze więcej sposobów, natomiast te wymienione uznaje się za najbardziej sprawdzone. Brudny dywan nie powinien więc już być problemem nie do rozwiązania.

Wiemy jak czyścić dywany: https://eco-blysk.pl/