Leczenie zębów w narkozie. Czy zawsze jest konieczne?


Leczenie zębów w narkozie reklamowane jest bardzo często jako jedyna opcja dla tych, którzy panicznie obawiają się wizyty u stomatologa. W wielu przypadkach to jednak zły wybór i to z wielu powodów.

Leczenie zębów w narkozie kosztuje wielokrotnie więcej niż klasyczne leczenie stomatologiczne. Dentysta musi współpracować z anestezjologiem, który również chce zarobić na znieczuleniu pacjenta, co podnosi koszty wizyty. Co ważne, anestezjolog nie usypia przy takim leczeniu pacjenta na stałe. Usypia przy najgorszych momentach leczenia, zaraz po nich podając leki na wybudzanie. Takie działanie ma zmniejszyć ryzyko komplikacji przy znieczulaniu, niesie jednak spore ryzyko złego znieczulenia. Pacjent może być uśpiony na tyle mocno, by nie móc dać znać, że czuje wszystko, co dentysta robi i na tyle słabo, by po prostu czuć ból.

Wszyscy szukający leczenia zębów w narkozie powinni się zastanowić, czy nie lepszym rozwiązaniem jest znalezienie dentysty, który leczy bez bólu. W obecnych czasach znieczulenia są szeroko dostępne i pacjent w trakcie klasycznej wizyty u stomatologa nie musi czuć bólu. Zamiast szukać opcji leczenia zębów w narkozie i płacić za takie leczenie mnóstwo pieniędzy, lepiej poszukać stomatologa, który bez narkozy ale i bez bólu wyleczy każdy problem z zębami.

Zobacz: stomatologia poznań.