Wylewanie posadzki betonowej w wielu pomieszczeniach. Na co zwrócić uwagę?


Wylewanie posadzki betonowej w kilku pomieszczeniach pozornie nie różni się od wylewania posadzki w jednym pomieszczeniu. Więcej pomieszczeń, to więcej pracy, konieczne jest zatem wykonywanie jej etapami. Można się z tym zgodzić, warto jednak pamiętać o jednym – o zachowaniu takiego samego poziomu posadzek we wszystkich pomieszczeniach.

Wiadome jest, że podłoga powinna zachowywać poziom. Decydując się na posadzki betonowe w kilku pomieszczeniach ze zdziwieniem można odkryć, że w poszczególnych te poziomy są zachowane, ale jeśli porównamy poziomy w kilku pomieszczeniach, okazuje się, że są one różne. Taka sytuacja powstaje, gdy wylewka wykonywana jest w każdym z pomieszczeń osobno, bez uwzględniania poziomu już wylanych posadzek. Pozornie taka posadzka betonowa to nie problem. Jeśli jednak następnym etapem ma być kładzenie płytek we wszystkich pomieszczeniach, zaczną się komplikacje. Aby uzyskać odpowiedni płytek w wielu pomieszczeniach trzeba będzie w takiej sytuacji zużyć znacznie więcej kleju do płytek, w ekstremalnych sytuacjach wspomóc się posadzką samopoziomującą.

Właśnie z tego powodu, warto pamiętać o tym, że posadzki w wielu pomieszczeniach muszą być równe i wylewać je tak, by osiągnąć ten efekt. Ideałem jest oczywiście jednoczesne wylanie posadzek wszędzie, często jednak to fizyczne niemożliwe. W takiej sytuacji podejmując się wylewania posadzek w kolejnym pomieszczeniu zawsze należy osiągać ten sam poziom posadzki, jaki jest we wcześniejszym.

Polecamy również: posadzki maszynowe